Datum objave: 25. travnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Festival kratkog animiranog filma 3. WD razreda

U utorak 23. travnja u našoj školi održan je prvi festival kratkog animiranog filma. Učenici su u otprilike mjesec dana u sklopu predmeta Animacije radili timske projekte u kojima su sami napisali priče, nacrtali, animirali, posudili glasove i montirali vlastite animirane filmove. Nakon što su svi animirani filmovi bili prikazani, svaki uzvanik je mogao glasovati odnosno bodovati pogledane animirane filmove. Treće mjesto je osvojio animirani film Helene Furjan i Ene Majdančić pod nazivom „The hangover“. Drugo mjesto je osvojio animirani film Davida Zgrebeca i Tonya Hošnjaka pod nazivom „Posljednji let“. Prvo mjesto je osvojio animirani film Lane Zaharov i Zvonimira Peroševića pod nazivom „Cicko i Micko“.

Filmovi su prikazivani redoslijedom koji je nekoliko dana ranije slučajno odabran.

1. Lea Jakovljević & Laura Ramčić – „Bijeg iz zatvora“
  1. Stjepan Bikić & Noa Gjalić –„Fast life“
  1. Lana Zaharov & Zvonimir Perošević – „Cicko i Micko“
  1. Marina Jurišić & Petra Petrač – „My dead husband“