> KNJIŽNICA
O knjižnici

Naša školska knjižnica s čitaonicom smještena je u prizemlju škole. Prostor (100 m2) zajednički koriste naša škola i  Srednja strukovna  škola Antuna Horvata. Prema izvješću o stanju  fonda na početku šk. god.  2023./2024., a nakon provedene revizije i otpisa građe,  u knjižničnom fondu nalazi se 6888 jedinica tiskane građe (knjige i udžbenici), 113 jedinica audiovizualne i elektronička građa te 34 jedinice interne građe (brošure, sitni tisak i amaterski snimljena audiovizualna i elektronička građa). Knjižnični fond može se pretraživati ovdje. Pristup građi je zatvoren, a korisnici su učenici i svi djelatnici Škole. Ove šk. god. brojimo 370 učenika, 53 nastavnika, 3 stručne suradnice i 9 nenastavnih osoba (ukupno 435).

Knjižnična građa organizirana je prema Univerzalnoj decimalnoj klasifikaciji (UDK), kojom se cjelokupno ljudsko znanje dijeli na skupine označene brojevima od 0 do 9.

Tijekom pandemije zarazne bolesti COVID-19 na platformi Yammer, a kasnije na platformi Teams,  formirana je Virtualna knjižnica koja se koristi i danas za komunikaciju s korisnicima, kao i za stavljanje zanimljivih sadržaja. Školska knjižnica nalazi se i na društvenoj mreži Facebook. Više sadržaja možete pročitati  na mrežnim školskim stranicama pod poveznicom knjižnica.

Školska knjižničarka:

Danica Crnov, prof. i dipl. knjižničarka

Telefon: 031/ 496-743

e-adresa: danica.crnov@skole.hr

Radno vrijeme:

Prijepodnevna smjena : 7.30-13.30

Poslijepodnevna smjena : 13.30-19.30

Online  knjižnični katalog

---------------------------------------------------------------------

[Školska godina 2023./2024.]

VIRTUALNA KNJIŽNICA JE NA PLATFORMI TEAMS  [lozinku zatražite od knjižničarke,  razrednika/-ce ili prof. hrvatskoga jezika

[Školska godina 2022./2023.]

E-LEKTIRE https://lektire.skole.hr/

I NA OVIM STRANICAMA MOŽETE ČITATI LEKTIRU:

Zbirka književnih djela na hrvatskom jeziku (digitalna zbirka knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu)

[Školska godina 2021./2022.]

Način rada školske knjižnice tijekom pandemije virusa COVID-19 u šk. god. 2021./2022.

VIRTUALNA KNJIŽNICA JE NA PLATFORMI TEAMS  [lozinku zatražite od knjižničarke,  razrednik- (-a,-ce) ili prof. hrvatskoga jezika]

E-LEKTIRE https://lektire.skole.hr/

HRVATSKI NA MREŽI https://sikavica.joler.eu/

Prvenstvena namjena je učenike informirati o školskoj lektiri kao i eLektiri ili lektiri u kazalištu, ali i najnovijim izazovima nastave na daljinu. Maturantima pak pruža brojne korisne informacije o elementima i sadržajima državne mature detaljno ih upoznajući s raznovrsnim nastavnim materijalima za pripremu ovoga ispita (ispitni katalozi, upute, eseji, testovi)

Ostanimo odgovorni.

[Školska godina 2020./2021.]

Način rada školske knjižnice tijekom pandemije virusa COVID-19 u šk. god. 2020./2021.

Virtualna knjižnica je na platformi Microsoft Teams.

E-LEKTIRE, HRVATSKI NA MREŽI

E-LEKTIRE

Više sadržaja možete pronaći ako kliknete na opciju KNJIŽNICA koja se nalazi na ovoj mrežnoj stranici, a neke zanimljivosti i na    Knjižnica Ekonomske škole "Braća Radić"

[Školska godina 2019./2020.]

OD 24. OŽUJKA 2020. SMO U VIRTUALNOJ KNJIŽNICI NA  Yammeru

Dragi učenici,

putem dolje navedene poveznice možete poslati zahtjev za upis u Virtualnu knjižnicu naše škole.

POVEZNICA NA VIRTUALNU KNJIŽNICU

Dragi učenici i roditelji,

Našli smo se u novoj i nepoznatoj situaciji i neće nam biti lako. Zbog toga smo krenuli u novi način poučavanja nastavnih sadržaja pa tako i čitanja lektire.

Da, te godine oduzeto nam je proljeće i mnoge druge stvari, ali sam, ionako, procvjetao, donio sam proljeće unutra i nitko mi ga ne može ukrasti.
                                                              C. Jung, Iz Crvene knjige

#ostanidoma #sknjigomnisiizoliran smiley

IZAZOV ČITANJA-VELJAČA, MJESEC ZALJUBLJENIH I MASKENBALA

Autor: Danica Crnov, 3. 2. 2021.

Kao doprinos Godini čitanja osmišljen je program 'Čitateljski izazovi HČD-a'. Svaki mjesec na mrežnoj stranici Hrvatskog čitateljskog društva (http://hcd.hr/djelovanje/akcije/citateljski-izazov/), kao i na ostalim mrežnim mjestima HČD-a, bit će objavljen po jedan izazov u koji se mogu uključiti svi zainteresirani ljubitelji čitanja. Prihvatite izazov(e)

Počinjemo s Listom preporučenih književnih djela ljubavne tematike budući da je veljača najpoznatija kao “mjesec ljubavi”. Djela, razvrstana u kategorije “Najmlađi”, “Djeca” i “Mladi i odrasli”, odabrale su knjižničarke iz školskih i narodnih knjižnica.

Pozivamo sve da ovaj izazov prihvate, preporuče ga i podijele s ostalima, a nama jave svoje dojmove u bilo kojem obliku (riječ, slika, video…), odnosno mrežnom mjestu.

Izazov čitanja- veljača, mjesec zaljubljenih i maskenbala

Dragi naši čitatelji,

budući da je veljača"mjesec ljubavi", prihvatili smo izazov te vam predlažemo nekoliko knjiga ljubavne tematike koje možete posuditi u našoj školskoj knjižnici.

Pozivamo vas da se i vi uključite čitanjem, preporukama, kritikama.

Svoje aktivnosti nam možete opisati, fotografirati, snimiti – i poslati ovdje u Teamse.

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

> KNJIŽNICA