> KNJIŽNICA

NOĆ KNJIGE 2014.

Autor: Danica Crnov, 2. 4. 2014.

U srijedu, 23. travnja 2014., u našoj je knjižnici, povodom Noći knjige, održan prigodan program naslovljen Večer je vrijeme za  kreativno druženje.

Vrijeme je za kreativno druženje

Ekonomska škola Braća Radić Đakovo u školskoj je knjižnici, 23. travnja 2013., od 19 do 21 sat organizirala program u kojem su učenici čitali stihove A.G.Matoša, dijelove iz njegove autobiografije te fragmente  iz putopisa Od Đakova  do Beograda, objavljenoga 1906. Zatim su prikazani filmski zapisi Đakovačka rapsodija i Mostovi spajaju različitosti,snimljeni za potrebe međunarodnoga projekta Comenius,  a koje su izradili učenici i profesori. Također je  prikazana prezentacija Cesarićeve pjesme Putujući Slavonijom koja je bila prikazana u Italiji na Susretu mladih u međunarodnom projektu Comenius i na Međunarodnom danu školskih knjižnica u Osijeku.

Učenici su izradili prigodni plakat, straničnik te su postavili izložbu fotografija na temu čitanja.

Tijekom programa naši su učenici pjevali i svirali na tamburicama, harmonici i klavijaturama.

Na noći kreativnoga druženja sudjelovali su profesori i učenici naše škole koji vole knjigu i poeziju. A bilo ih je zajedno oko pedeset.

Program nazvan Vrijeme je za kreativno druženje organizirala je  prof. Danica Crnov sa svojim suradnicima, profesorima hrvatskoga jezika i svima koji su pripomogli da se počnu oživljavati skupovi ovakvih sadržaja.

Program:

- uvodna riječ ravnateljice i knjižničarke

- učenici čitaju Matoševu poezija uz pratnju gitare i tambure

- ilirizam u Đakovu, izlaganje učenice Jelene Ilak,.3. PT

- razgovor s učenicom Lucijom Pavić, 2. E2,  o čitanju knjiga- razgovor vode Ena Dumenčić i Ana Zgrebec, 3.PT

- prikazati ppt prezentaciju Cesarićeve pjesme Putujući Slavonijom koja prikazana u Italiji u okviru  Comenius projekta te na Međunarodnom danu školskih knjižničara u Osijeku

- prikazati filmski zapis  Mostovi spajaju različitosti  koji je snimljen u okviru Comenius projekta u Walesu, 2006.

- Đakovo u Matoševu putopisu iz 1906. godine

- prikazati filmski zapis Đakovačka rapsodija snimljen u okviru Comenius projekta za susret u Walesu 2006.

- izrada našega plakata za Noć knjige 2014.

- izrada straničnika na temu Matoša i Noći knjige

- izložba učeničkih fotografija na temu knjige

Više o događanjima u Hrvatskoj pročitaj ovdje

Priloženi dokumenti:
bookmarker1.pdf (456.39 KB)