Učenička zadruga Eko&Eko

Školske godine 2018./2019.  u Ekonomskoj školi  Braća Radić Đakovo osnovana je Učenička zadruga €ko&Eko  kako bi se uspješno i dalje razvijao kreativni, a posebno poduzetnički duh učenika.

Obzirom da sudjelujemo u mnogobrojnim Erasmus + projektima posebno je važno na koji način ćemo predstaviti svoju kulturu, običaje i grad gostima koji dolaze iz cijele Europe.

1. Volontersku sekciju koja ima izuzetnu važnost u organizaciji humanitarnih aktivnosti u školi i lokalnoj zajednici.

Voditeljica M. Milanović, dipl.oec., suradnica K. Mišković,dipl.ing.

2)            Ekološku sekciju koja je započela stvaranje Drvoreda generacija naše škole te mnogobrojnim ekološkim projektima promiče brigu o zaštiti okoliša .

Voditeljica B. Radonić,prof.

3)            Novinarsko – medijsku sekciju koja ima glavni cilj pratiti i objavljivati aktualne teme vezane za rad škole ,razne manifestacije te razvijati suradnju s lokalnim medijima.

Voditeljica A. Bilić,prof., suradnice A.Birovljević, prof. i T. Moro Vladić, prof.

4)            Kreativnu sekciju koja već ima važnu ulogu u uređenju škole i izradi suvenira.

Voditeljica Zrinka Kedačić,prof., suradnice B. Radonić,prof. i B.Šušak, univ.spec.oec.

5)            Vježbenička tvrtka  s ciljem razvijanja poduzetničkih vještina u suradnji s tvrtkama i školama koje djeluju u lokalnoj zajednici.

Voditeljica S.Crnoja dipl.oec, suradnica A.Gajger dipl.oec.

Jelica Paradžik Lazarević, dipl.oec

6)            Etno-turistička s ciljem promocije kulturne baštine, gastronomije i narodnih običaja u međunarodnim projektima diljem zemalja EU i u lokalnoj zajednici.

Voditeljica Z.Hrženjak,prof. suradnica N.Šantić, dipl.teol.

7)            Kulturno – umjetnička sekcija koja ima veliku važnost u organizaciji kulturnih manifestacija u našoj školi te organizacija smotre  Dani kruha.

Voditeljica N.Šantić,dipl.teol.., suradnice T.Moro Vladić,prof., D.Crnov,prof.,

Z.Hrženjak, prof.