> Eko-škola
Eko škola

Projekt "Močvarni laboratorij"

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 22. 9. 2020. 08:18

Već drugu godinu zaredom u suradnji s Udruženjem za razvoj kulture Zagreb (URK) nastavljamo projekt „Močvarni laboratorij“ s nizom zanimljivih radionica.

Pilot-projekt biosigurnost i biozaštita u našoj školi

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 14. 9. 2020. 14:19

Obzirom na novonastalu situaciju izbijanja pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika  o navedenom problemu. Glavni poticaj za pokretanje ovog projekta, kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanim uz biosigurnost i biozaštitu je važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti.

Poduzetništvo iz druge perspektive - radionica

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 16. 6. 2020. 11:18

U suradnji s Udruženjem za razvoj kulture (URK) iz Zagreba projekt „Močvarni laboratorij „ u kojem sudjeluju učenici Ekonomske škole Braća Radić se nastavlja online radionicom  „Pogled na poduzetništvo iz druge perspektive“ koja se održava dana 16.6. s početkom u 10.00h.Voditeljica radionice je Renata Glad.

Uz učenike iz Križevaca te zainteresirane sudionike iz Zagreba, na radionici sudjeluju naše  učenice Antonia Matanovac, Leona Čović i Lara Juras.

Močvarni laboratorij u našoj školi

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 13. 5. 2019. 20:30

Udruženje za razvoj kulture „URK“  i Klub Močvara iz Zagreba provode program Močvarni laboratorij  koji mladima pruža aktivnosti neformalnog obrazovanja.Redovito je podržan od strane Ministarstva kulture, Ministarstva demografije, obitelji,mladih i socijalne politike, Grada Zagreba.

Aktivni mladi u zaštiti okoliša - postavljanje kućica za ptice

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 13. 5. 2019. 20:26

Volonterski tim Ekonomske škole Braća Radić u Đakovu uz suradnju sa poduzećem Univerzal i podršku Grada Đakova dana 9.4.2019. postavili su kućice za ptice na području nekoliko lokacija u gradu. Park pobjede, park u naselju Sjever, park DV Vila, Park Kralja Zvonimira, Park Mirka Kladarića.

Drvored generacija 2018./2019.

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 13. 5. 2019. 19:37

Učenici Ekonomske škole  nastavljaju već treću godinu zaredom sa sadnjom kuglastog javora na gradskim bazenima i na taj način u suradnji s gradskom tvrtkom Univerzal d.o.o. obilježavaju Dan planeta Zemlje.

Tako će se ove godine generacijski drvored povećati za još 6 stabala, upravo koliko je razreda maturanata u našoj školi. Kao i prethodnih godina, svako stablo bit će označeno pločicom na kojoj je napisana generacija i razred a sve uspomene srednjoškolskih dana moći će se prepričavati u hladu krošnje  već za nekoliko godina. Voditeljici projekta Bernardici Šušak pridružili su se na terenu i razrednici maturantskih razreda.

« Listopad 2020 »

> Eko-škola