> Projekti  > COMENIUS

COMENIUS

Autor: Danica Crnov, 28. 2. 2013.

WONDERFUL EUROPE

2007.-2009.

Coordinator: Claire Brown - Wales (Cymru)

Wonderful Europe is a project promoting European citizenship and is funded by the Comenius Lifelong Learning Programme.We are a team of schools from 10 countries who are aiming to develop research projects in the areas of history, culture, the environment and traditions. We will be focusing on the differences in local cultures and the similarities in the goals of European countries.

WONDERFUL EUROPE

O projektu

Cilj:  Doprinijeti izgradnji multilateralnoga društva gdje svaka osoba, sve tradicije i različite kulture imaju svoj dignitet i značaj u izgradnji ujedinjene Europe Jedna od razina rada u projektu je i uključivanje nastavnika u istraživanje novih didaktičkih pristupa, uspoređujući znanja s kolegama iz drugih europskih škola koje sudjeluju u ovom projektu.

Zemlje sudionice: Wales, Cipar, Danska, Njemačka, Irska, Italija, Letonija, Norveška, Švedska , Španjolska i Hrvatska.

Koordinatorica projekta u Hrvatskoj: Zlata Hrženjak, prof.

ZAJEDNIČKI SUSRET (GENERAL MEETING)

Istituto Comprensivo „G. Leopardi"

Pesaro (Italija), 6-12. studenoga 2008.- 2008/ 6th-12th November

Sudjelovale profesorice: Zlata Hrženjak i Danica Crnov