WORKING IN EUROPE - SKILLS FOR SUCCESS

Drugi susret nastavnika u Yambolu, Bugarska

Autor: Zlata Hrženjak, 21. 6. 2016.

Na drugom susretu nastavnika partnerskih škola u projektu Working in Europe – skills for success koji se održao u Yambolu u Bugarskoj od 13. do 17. lipnja 2016, Ekonomska škola braća Radić je uz rumunjsku školu Colegiul economic Buzau, bila najuspješnija u diseminiranju projekta i projektnih aktivnosti.

Ekonomska gimnazija G.S. Rakovsky iz Yambola, Bugarska bila je domaćin drugog susreta nastavnika partnerskih škola u projekti Working in Europe – skills for success održanom od 13. do 17. lipnja na kojem su Ekonomsku školu braća Radić iz Đakova predstavljale profesorice Jelica Paradžik – Lazarević, Vesna Šimić i Zlata Hrženjak.

Cilj susreta je bio osvrt na izvršene zadatke i aktivnosti planirane za prvu godinu trajanja projekta i pripremanje zajedničkog izvješća o realizaciji za nacionalne agencije zemalja sudionica.
Učenici su tijekom godine istražili i razmijenili informacije o ekonomskoj prošlosti svojih zemalja od Drugog svjetskog rata do početka devedesetih, te predstavili na prvom susretu u gradu Valencienes u Francuskoj. Učenici Ekonomske škole braća Radić Đakovo i Colegiul economic Buzau iz Rumunjske, nažalost nisu mogli sudjelovati na tom susretu zbog opasnosti od terorizma jer se susret održavao neposredno nakon napada u Parizu . Unatoč tome, učenici su svoje zadaće izvršili i objavili ih na twinspaceu, kako bi bile dostupne ostalim partnerima.

Tijekom boravka u Đakovu, učenici partnerskih škola iz Njemačke, Francuske, Španjolske , Rumunjske i Bugarske posjetili su đakovačke tvrtke, a predstavili su im se i mladi uspješni poduzetnici Tihomir Vidović i Tihomir Zovko. Nakon razgovora s poduzetnicima učenici su utvrdili korake do uspjeha i usporedili ih s kompanijama iz ostalih europskih zemalja i utvrdili sličnosti i različitosti u postizanju uspjeha na europskoj razini.Osim osvrta na izvršene zadaće i planiranje projektom predviđenih aktivnosti za sljedeću godinu , izvješće se dotaknulo i širenja informacija o projektu u čemu se Ekonomska škola iz Đakova posebno istakla izuzetno dobrom suradnjom s lokalnim medijima i objavljivanjem najvećeg broja članaka o svim aktivnostima.

> Projekti  > ERASMUS+  > Copy of IBRAVE