IZVAN STEREOTIPA - ŽENE NA TRŽIŠTU RADA

NAJVIŠE SAM NAUČILA NA VLASTITIM POGREŠKAMA

Autor: Zlata Hrženjak, 2. 9. 2017.

Na posljednjoj radionici prije odlaska na mobilnost sudjelovala je još jedna poduzetnica, gospođa Mira Živković, također vlasnica knjigovodstvenog servisa u Đakovu.

Ona je pričala o svom dragocjenom iskustvu dok je radila u uredu tvrtke Trgopromet. Kao i svaki početnik, trebalojoj je vremena da se snađe. I danas se sjeća banalnih pogrešaka koje je napravila na početku, ali starije kolegice su pokazale razumijevanje i pomogle joj da prevlada sve poteškoće. susrela se s neminovnošću dugotrajnog prekovremenog rada u vrijeme izrade završnih računai .inventura, posao se jednostavno morao naprviti i u tom periodu nije moglo biti govora o ograničenom radnom vremenu i slobodnim danima.

Kaže kako su se u to vrijeme sve kalkulacije radile ručno. Bilo je jako važno posjedovati i teoretsko znanje koje je naučila u školi, pa je njezin savjet učenicima da to ne zanemaruju iako moderna tehnologija danas to sve čini mnogo lakšim.

Sjeća se slučaja kad je jednom zatražila pomoć iskusnije kolegice da joj je ona odgovorila da rješenje mora pokušati naći sama. Potrudila se i uspjela je i na tom joj je savjetu neizmjerno zahvalna. Naučila je osloniti se na svoje vlastite mogućosti.

A onda je uslijedila klasična hrvatska priča, državna kompanija se raspala i trebalo je tražiti izlaz i rješenje za egzistenciju. Pokrenula je vlastiti posao i nastavila raditi ono za što je bila školovana i što je naučila raditi.

Za posao koji obavlja bitna odgovornost , komunikativnost, ljubaznost , pouzdanost i povjerenje jednako kao i znanje jer treba imati na umu da je to uslužna djelatnost.

> Projekti  > ERASMUS+  > BEYOND STEREOTYPES- WOMEN ON THE EUROPEAN LABOUR MARKET