LiDraNo 2014.

LiDraNo

je hrvatska smotra literarnoga, dramsko-scenskoga i novinarskoga stvaralaštva čiji su organizatori Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Agencija za odgoj i obrazovanje.

Naši su učenici i profesori sudjelovali i na ovogodišnjem natjecanju koje se održalo 21. siječnja 2014. u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga u Našicama.

Za  županijsku razinu predloženi su:

a) pojedinačni scenski nastup

1. Ena Dumenčić, 3. PT, monolog Život  ( Slammed Colleen Hoover )

2. Matea Meščić, 2.PT, monolog iz Lede Miroslava Krleže

Voditeljica: Sidonija Grubišić, prof.

b) skupni dramsko - scenski nastup

Scensku igru Pravo ja izveli su učenici:

Luka Franjić, 3. E1; Borna Perić, 3. E1; Kristina Kusturić, 3. E1;Žana Bikić, 4.E2; Marija Spajić, 4.E2; Iva Zorić, 2. E1; Ana Štimac, 4.E2; Hrvoje Cicvarić, 3.K2; Zvonimir Vinković, 2.K1; Iva Ćurić, 2. E1; Bonika Jelušić, 4.E2, Marijana Svilanović, 2. E1

Voditeljica: Željka Gal, prof.

2014./2015. -MEĐUŽUPANIJSKA SMOTRA U  NAŠICAMA

U Srednjoj školi I. Kršnjavoga u Našicama, 21. siječnja 2015., održana je Međužupanijska smotra Lidrano.Učenici naše škole i njihovi profesori mentori upućeni su na međužupanijsku smotru:

1. Iva Ćurić, 3. E1, monolog Zeznute cure ( Jacqueline Wilson)- voditeljica je prof. mentorica Željka Gal

2. Kristina Kusturić, 4. E1, recitacija Pjesma mrtvog pjesnika (Dobriša Cesarić), voditeljica je prof. mentorica Željka Gal

3. Ena Dumenčić, 4. PT, monolog Greška u našim zvijezdama (John Green), voditeljica je prof. Sidonija Grubišić

4. Matea Meščić, 4.PT, monolog Don Juan ili Ljubav prema geometriji, voditeljica je prof. Sidonija Grubišić

5. Scenska igra Tajkuni, učenici: Hrvoje Cicvarić,4.K2, Iva Zorić,3.E1, Marijana Svilanović, 3.E1,  Zvonimir Vinković, 3.K1,  Luka Franjić, 4.E1, Borna Penić, 4.E1, voditeljica je prof. mentorica Željka Gal

6. Literarno stvaralištvo: Lara Matić, 3.K1, Dogodilo se u zimsko jutro, voditeljica je prof.Sidonija Grubišić

LiDraNo 2014./15.-ŽUPANIJSKA SMOTRA U NAŠICAMA

U petak 6. veljače  u Našicama je održana županijska smotra LiDraNo 2015. Učenici Ekonomske škole Braća Radić Đakovo sudjelovali su na području literarnog stvaralaštva pjesmom u prozi učenice 3.K1 razreda Lare Matić pod naslovom Dogodilo se u zimsko jutro, a koja je predložena za državnu razinu.

Također, učenica 3.Pt razreda Matea Meščić nastupila je sa Celestininim monologom iz drame Maxa Frischa, Don Juan ili Ljubav prema geometriji te se plasirala na državnu razinu. Obje pod mentorstvom prof. Sidonije Grubišić. U kategoriji školskih listova predstavio se i školski list Vidici, također predložen za državnu razinu pod mentorstvom prof. Tomislava Vinkovića.

Osim predloženih i plasiranih za državnu razinu, također su na županijskoj smotri nastupili i Iva Ćurić učenica 3.E1 razreda s monologom Jacqueline Wilson : Zeznute cure, Kristina Kusturić učenica 4.E1 razreda kazivala je poeziju Dobriše Cesarića: Pjesma mrtvog pjesnika, Ena Dumenčić učenica 4.Pt razreda kazivala je monolog iz knjige Johna Greena: Greška u našim zvijezdama, a u kategoriji skupnih dramsko-scenskih nastupa pod mentorstvom prof. Željke Gal nastupili su učenici 3. i 4. razreda sa scenskom igrom Tajkuni prema knjizi Mire Gavrana.

Napisala: Sidonija Grubišić, prof.

Pogledaj ovdje

« Rujan 2018 »