Volonterski klub

Naša škola postala je sudionik projekta „Školski volonteri – osnaživanje i mentorstvo škola za koordiniranje volonterskih programa“ koji provodi Forum za slobodu odgoja u suradnji s partnerskim organizacijama: Udrugom MOST iz Splita, Volonterskim centrom Osijek i ll osnovnom školom Vrbovec.

Temeljem natječaja naša škola izabrana je kao jedna od 18 škola  u Hrvatskoj koja će biti uključena u projekt koji financijski podržava Europska unija iz Europskog socijalnoga fonda, Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014.-2020. Projekt je podržan od strane Ministarstva socijalne politike i mladih te Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta.

Uključenjem u projekt:

• obogaćujemo školski kurikulum pozitivnim vrijednostima
  • omogućiujemo učenicima učenje kroz osobno zalaganje
  • razvijamo kod učenika solidarnost za društvene probleme
  • povećavamo motivaciju učenika za učenjem
  • omogućujemo razvoj građanskih kompetencija učenika

Vremenski tijek projekta: srpanj 2017. – svibanj 2019.

Cilj volonterskog programa: Razvoj i poticanje volonterskih projekata radi njegovanja solidarnosti i senzibilnosti djece i mladih za potrebe društva kroz organizirane volonterske aktivnosti učenika, volontiranje učenika u lokalnoj zajednici te kroz sudjelovanje i doprinos vanjskih volontera aktivnostima škole.

Voditeljice projekta: Jelica Paradžik – Lazarević, prof.

Marija Milanović, prof.

_____________________________________________________________________________________________________________

Aktivnosti Volonterskog kluba su:

1. Vršnjačka pomoć u učenju – dugoročna volonterska aktivnost – učenici volonteri pomagati će učenicima s negativnim ili lošim ocjenama.
  2. Vršnjačka pomoć u rješavanju stresa – učenici volonteri zajedno s profesoricom Sidonijom Grubišić u školskoj dvorani organizirati će jednom tjedno besplatni sat ZUMBE.
  3. Posjet udruzi NEVEN – kratkoročna volonterska aktivnost – kojom se učenici upoznaju s radom Udruge, upoznaju se s djecom i provode vrijeme u igri  i druženju.

Datum osnivanja Volonterskog kluba: 6. prosinca 2017.

Naziv Volonterskog kluba:T.E.S.A.

.

Glavni odbor Volonterskog kluba : Tea Budžaki, Marijana Ćurić, Andrea Đelagić, Klara Hrehorović, Lara Juras, Lucija Marijanović, Marko Pešut i Marin Vitman.

CILJ DJELOVANJA:

Volonterski klub T.E.S.A. osnovan je s ciljem promicanja važnosti volontiranja, humanitarnog djelovanja i brige za okoliš. Osnivanjem  kluba sve dosadašnje aktivnosti objedinjuju se i proširuju s ciljem uključivanja učenika, roditelja i šire lokalne zajednice u promicanju Tolerancije, Empatije, Solidarnosti i Asertivnosti.

> Nastava  > Slobodne aktivnosti  > Volonterski klub