Priloženi dokumenti:
OBAVIJEST ZA UCENIKE I RODITELJE.doc

Međunarodni STEM Projekt „ INNOVATE YOUR DREAMS“

Učenici Ekonomske škole  uključili su se u  Međunarodni STEM  projekt  “Innovate your dreams 2019.” autora Khurrama Whiza iz Pakistana i Ranie Lampou iz Grčke, ovogodišnje finalistice  za nagradu za najbolju nastavnicu svijeta.

Naš tim predstavljaju :  Zvonimir Alduk, Sara Kovač, Barbara Puljić, Valeria Čudina, Kristina Krnjić, Lucija Knezović, Iva Fekete, Ana Ursić, Ivona Rašić, Petar Jarčević, Bartol Ilakovac, Lana Kružić, Lorena Nerovčić, Ema Marinčić i Lana Lešić koja je za potrebe projekta odgovornost preuzela pri snimanju filma za učenike iz Makedonije, Egipta i Kenije.

Do sada su promišljali o zanimanjima budućnosti koja će biti omogućena napretkom tehnologije i tražili moguća buduća rješenja za trenutno postojeće probleme poput zagađenja, siromaštva, ratova i prekomjernih iskorištavanja prirodnih resursa.

Tako su se u našoj školi pojavili dizajneri odjeće koja štiti od UV zraka i funkcionalne odjeće s gadgetima ,  upravitelj robotima koji čiste podmorje,  znanstvenici koji ubrzavaju rast šuma, savjetnici za alternativnu energiju i mnogi drugi.

Motivacija za projekt nastala je na temelju istraživanja koje je zaključilo da će „65 posto djece koja danas ulaze u osnovnu školu na kraju završiti u potpuno novim vrstama poslova koji još ne postoje“.

Cilj projekta je pomoći učenicima da se pripreme za izazove budućnosti kroz razvijanje vještina koje će im biti potrebne za uspješnije snalaženje u budućim zanimanjima.

Nakon uspješno izvršenih zadataka koji su pristizali kroz 7 tjedana, učenicima  su uručeni certifikati pristigli iz Pakistana.

objavio: BRANKICA RADONIĆ   datum: 13. 5. 2019.

Međunarodni STEM Projekt „ INNOVATE YOUR DREAMS“

objavio: BRANKICA RADONIĆ   datum: 13. 5. 2019.

« Prosinac 2019 »

UPISI