Obilježen Dan planeta Zemlje

Autor: BRANKICA RADONIĆ, 22. 4. 2018.

Dan planeta Zemlje učenici Ekonomske škole obilježili su ekološkom akcijom  u petak u 13.00h. Maturanti Ekonomske škole i ove godine  zasadili su   6 stabala  javora  u suradnji s Univerzalom  d.o.o. Nastavak obilježavanja Dana planeta Zemlje nastavio se u subotu  provođenjem programa „Zeleni filmovi u vašoj školi“ u suradnji s udrugom Ekološko socijalni forum iz Rijeke.

Dan planeta Zemlje učenici Ekonomske škole obilježili su ekološkom akcijom  u petak u 13.00h. Maturanti Ekonomske škole i ove godine  zasadili su   6 stabala  javora  u suradnji s Univerzalom  d.o.o. koji je i ove godine podržao učenike u ekološkim aktivnostima te im osigurao sadnice i sav potreban alat.

Lokacija drvoreda je uz gradske bazene, te sad ukupno broji 12 stabala.

Predstavnici svakog razreda maturanata 4E1,4E2,4Pt,4K1,4K2 i 3Pr će dobili su svoje stablo koje nosi pripadajuću pločicu s oznakom razreda i generacije.

Svojim primjerom su ukazali na važnost proširenja zelenih površina u gradu te stvorili trajnu uspomenu na svoje dane provedene u srednjoj školi.

U projekt su se uključile profesorice Marija Milanović, Marina Milić i Mirela Fekete a na terenu su ih podržali ravnateljica S.Marić, profesorica Katica Mišković , te voditeljice projekta Bernardica Šušak i Brankica Radonić .

Nakon posađenih stabala javora na gradskim bazenima u petak, učenici Ekonomske škole Braća Radić nastavili su s obilježavanjem Dana planete Zemlje provođenjem programa „Zeleni filmovi u vašoj školi“ u suradnji s udrugom Ekološko socijalni forum iz Rijeke. Cilj programa „Zeleni filmovi u vašoj školi“ je popularizirati „zelene“ teme (zaštitu okoliša, ekologiju održivi razvoj, ekološko gospodarenje otpadom, biološka raznolikost, održanje ugroženih životinjskih vrsta, klimatske promjene i sl.) te potaknuti učenike na kritičko razmišljanje

Program je započeo projekcijom filma "Tisuću sunca" koji  govori o otuđenosti modernog svijeta od prirode, problemima prehranjivanja velikog broja stanovnika naše planete, različitih koncepcija ekološke i industrijske poljoprivrede, ugroženosti biološke raznolikosti, odnosa ekologije i kulture, mudrostima starosjedilaca i sl. Nakon filma slijedila je rasprava, anketa, kratki izvještaj i osvrt o provedenom projektu.