DAN OTVORENIH VRATA I DAN ŠKOLE

Autor: Ante Jurić, 14. 5. 2017.

U Ekonomskoj školi Braća Radić održana je tradicionalna manifestacija Dani otvorenih vrata i proslava svečanog Dana škole.

Projekt otvorenih vrata zamišljen je kao predstavljanje svih aktiva škole budućim naraštajima koji će upisivati srednju školu. Tako je održan još jedan Sajam vježbeničkih tvrtki, na kojem su učenici ekonomisti i komercijalisti pokazali svoje znanje u praksi. Nastupilo je osam vježbeničkih tvrtki koje su imale stvarno lepršavu lepezu proizvoda, a svoje vještine učenici su morali pokazati i pred neovisnim žirijem. Kao najbolja pokazala se vježbenička tvrtka Bioplant, dok su na diobi drugog mjesta bile tvrtke Tempore i Ekokutak, treće mjesto je zauzela tvrtka Soćko.

Osim struke, svoje vještine pokazali su i ostali aktivi, tako je aktiv stranog jezika imao svoj kutak za prezentaciju stranih jezika kroz temu engleskog puba, aktiv hrvatskog jezika je u školskoj knjižnici održao predstavu Reljkovićeva Satira, zatim demonstraciju starih šokačkih frizura i običaja te izložbu slika Slavonije. Aktiv informatike predstavio se u svome kabinetu, dok su nastavnici prirodne grupe predmeta predstavili svoje eko-projekte i nastavne predmete.

U hodniku škole, svako od zanimanja je bilo predstavljeno brošurama, koje su dijelili učenici svojim budućim školskim kolegama. Nakon manifestacije otvorenih vrata na red je došao i glavni događaj dana, obilježavanje Dana škole.

Dan škole se obilježava treći put zaredom, ove godine nešto kasnije nego prethodnih godina, zbog učeničke ekskurzije i organizacije Državnog natjecanja u zanimanjima komercijalist i prodavač. Na početku svečanosti, okupljenima se obratila ravnateljica Snježana Marić te uputila riječi dobrodošlice gostima. Nakon toga, okupljenima je prikazan 10-minutni video uradak o Državnom natjecanju u zanimanju komercijalist i prodavač koje je održano u Ekonomskoj školi.

Svečani dan škole upriličili su tradicionalno učenici sa svojim dramsko-scenskim nastupima i pjesmom. Nakon zabave, uslijedio je glavni dio, gdje su nagrađeni učenici za svoj trud. Svoja priznanja dobili su odlikaši, ali i oni učenici koji su se dokazali u svojim volonterskim djelovanjima i radu na brojnim projektima.

Ekonomska škola Braća Radić ove se godine može pohvaliti stvarno brojnim velikim dostignućima, a prije svega treba izdvojiti dva prva mjesta na državnim natjecanjima i to u zanimanjima prodavač i poslovni tajnik. Svakako treba se istaknuti i četvrto mjesto na državnom natjecanju iz zanimanja komercijalist. Najviše ipak iznenađuje i sve veća aktivnost učenika u izvannastavnim aktivnostima, a tu treba istaknuti i prvo mjesto u Hrvatskoj na području ekologije u projektu “Tetrapak eko-projekt Hrvatska”. Svoj dan učenici Ekonomske škole Braća Radić završili su pjesmom i u nadi da će uskoro Dan škole slaviti u novoj zgradi.

Tekst i fotografije: Ana Birovljević, Tomislav Vinković i Tomislav Jurič

Uskoro više fotografija...