MATURANTICA EKONOMSKE ŠKOLE BRAĆA RADIĆ ĐAKOVO OSVOJILA TROGODIŠNJU ŠKOLARINU VRIJEDNU 66.000,00 KN

Autor: Danica Crnov, 23. 3. 2017.

U okviru projekta BB, Biti bolji – Be better, usmjerenog na mlade i poduzetništvo, koji  je pokrenuo časopis Poduzetnik, maturantice Marijana Vitovski, Marija Sabo, Anita Sabolski i Đurđica Medovka sudjelovale su 17. ožujka 2017. na Poduzetničkom stolu pod nazivom "BITI BOLJI" i humanitarnom koncertu „HVALA VAM“. Ovim događajima časopis Poduzetnik obilježio je deseti rođendan.

Ekonomska škola Braća Radić Đakovo uključena je u projekt od 14. studenoga 2013. godine, a projektni tim čine profesorice Anamarija Gajger, Marija Milanović, Spomenka Crnoja, Darinka Rechner i Bernardica Šušak.

Događanje je započelo  dodjelom nagrade Visoke škole za ekonomiju, poduzetništvo i upravljanje Nikola Šubić Zrinski iz Zagreba. Nagradu je osvojila učenica naše škole, maturantica Marijana Vitovski (4.E1), a to je trogodišnja školarina za redovno studiranje na preddiplomskom stručnom studiju „Ekonomija poduzetništva“ vrijedna 66.000,00 kn. Nagradu joj je uručio dekan dr. sc. Ivica Katavić, prof. v.š..

O dodjeli nagrade Marijana Vitovski (4. e1) : Kada sam tamo došla nije mi bilo na pameti da bih takvo nešto ja dobila, ali ipak to se dogodilo. Da, ja sam bila osoba koja je dobila nevjerojatnu nagradu, priliku i mogućnost velikog napredovanja te ostvarenja mog cilja.

U onom trenutku kada je dekan dr. sc. Ivica Katavić, prof. v. š. prozvao mene kao „dobitnika“ nagrade nisam mogla vjerovati. Jednostavno sam se šokirala, nisam znala što bih rekla i kako bih reagirala. Uručenjem nagrade od strane dekana te čestitanjem i slikanjem, vratila sam se na svoje mjesto nastaviti slušati ostale teme. Nisam znala kako bih se osjećala, smijati se ili plakati ili jednostavno ostati ravnodušan.

Predobar je osjećaj znati da si nešto postigao i dobio  zbog sebe, svojega truda, rada i zalaganja.Sretna sam znajući kako u Republici Hrvatskoj postoji institucija poput Visoke škole  koja, vodeći se društveno odgovornim poslovanjem, ulaže u obrazovanje onih mladih  kojima je stalo do obrazovanja.

Uvijek sam smatrala kako je obrazovanje nešto najvrijednije i za šta se treba boriti. Obrazovanje je jedino pravo istinsko bogatstvo, jer dok je čovjek živ nitko mu ne može oduzeti njegovo znanje.

Isto tako svaki puta kada bi mi netko od profesora, učenika, prijatelja ili općenito ljudi sa strane prišao i čestitao na nagradi osjećala sam se mogu reći čak i posebno.

U sklopu Poduzetničkog stola organizirane su dvije panel- rasprave: Biti poduzetnik nije bauk i Uspjeh je…, kojima se prvenstveno željelo ukazati mladim srednjoškolcima i studentima na važnost bavljenja poduzetništvom , a na njima su sudjelovali mali i srednji poduzetnici koji su dobar primjer kako je u Slavoniji ipak moguće baviti se poduzetništvom.

U prvom panelu pod nazivom: Biti poduzetnik nije bauk svoja iskustva podijelili su: Zrinka Vlašić, menadžerica - poduzetnica iz Osijeka, Marijana Bošnjak, menadžerica - poduzetnica iz Nove Gradiške, Mara Majstorović, poduzetnica iz Vinkovaca, Mario Buljan i Kristijan Šimičić, poduzetnici iz Osijeka te Dario Marenić, poduzetnik iz Nove Gradiške.

U drugom panelu pod nazivom Uspjeh je… sudjelovali su: šest uspješnih poduzetnika, menadžera i javnih osoba, Mirsada Kudrić, generalna direktorica Boscha iz Zagreba, Patrizia Milani, menadžerica - poduzetnica iz Pule, Žarko Radulović, poduzetnik iz Crne Gore, suvlasnik kompanije „Hotel Group MontenegroStars“, Jurica Cafuk, poduzetnik iz Domitrovca (općina Vidovec kod Varaždina), Tomislav Hanžek, član Uprave Electus DSG d.o.o. iz Zagreba, te Zijah Sokolović, glumac.

Program obilježavanja desetog rođendana nastavio se u Dječjem kazalištu B. Mihaljević u Osijeku, gdje je održan donatorski koncert Nene Belana, Olje Dešića i Nenada Bacha, a prihod od ulaznica je namijenjen školama za pomoć socijalno ugroženim učenicima.

Anamarija Gajger, dipl.oec.