RADIONICE U CENTRU AMADEA

Autor: Danica Crnov, 9. 12. 2016.

Dana 8. prosinca 2016. godine učenici 4. K1 razreda Ekonomske škole Braća Radić, zajedno s profesoricama Spomenkom Crnoja i Anamarijom Gajger posjetili su dnevni boravak za starije Centra Amadea te na djelu pokazali što je međugeneracijska suradnja.

Jedan od zadataka posjete je povezati sadržaje nastavnog predmeta strukovnih vježbi s praksom, budući da učenici pripadaju dvjema vježbeničkim tvrtkama, Herbata, koja se bavi prodajom čajeva, i Piperis, koja se bavi prodajom začina.

Cilj posjete je razvijanje empatije srednjoškolaca prema ljudima starije životne dobi te predstavljanje asortimana vježbeničkih tvrtki.

Program je završio dirljivom gestom korisnika koji su u znak zahvalnosti  učenicima uručili  ručno rađene čestitke i božićne ukrase koje će učenici iskoristiti za ukrašavanje svoje učionice. Učenici su zahvalili uz obećanje da će ih opet posjetiti.

4. K1