Projekt BB- „Biti bolji“

Autor: Anamarija Gajger, 17. 6. 2021.

Već osmu godinu za redom Ekonomska škola „Braća Radić“,  Đakovo nastavlja s edukativno-kreativnim projektom BB „Biti bolji- „Be better“ koji je usmjeren na mlade i poduzetništvo. Projekt je pokrenuo časopis Poduzetnik čiji je urednik gospodin Vladimir Mihajlović.

Dana 17. lipnja 2020., u okviru projekta „Be Better- Biti bolji“ u našoj školi održane su dvije aktivnosti, a to su online predavanje i  predavanje koje je organizirao projektni tim kojega čine nastavnice Anamarija Gajger, Marija Milanović, Spomenka Crnoja i Bernardica Šušak.

Online predavanje na temu “Biti žena u poduzetništvu“ održala je Tamara Drezner, vlasnica PanadriaFly - putničke agencije iz Osijeka.

Učenici su od gospođe Tamare dobili vrlo korisne savjete kako je prilikom osnivanja vlastitog posla važno registrirati više djelatnosti, biti spreman na promjene, prilagodljiv i tragati za novim rješenjima.

Navela je vrlo zanimljiv podatak kako je unatoč svim mjerama koje su na snazi zadnjih godinu i pol dana zbog pandemije bolesti COVID-19 uzrokovane novim korona virusom prošlu kalendarsku godinu završila s dobiti. Nije posustajala, svoje poslovanje je prilagođavala trenutnim tržišnim potrebama i težila ka održivosti tijekom cijele godine. Bit opstanka i razvoja vidi u puno različitih ciljnih skupina.

Zanimljivo i korisno predavanje zaključila je riječima: „Dragi učenici, budite odvažni u svojim idejama i ciljevima, ne bojte se, i cijenite iskustvo roditelja i mentora.“

Radionicu pod nazivom „Biti društveno odgovoran poduzetnik“ održao je Ognjen Bagatin.

Ognjen Bagatin suvlasnik  je Poliklinike Bagatin, vlasnik časopisa Poduzetnik, pokretač i organizator konferencije Poduzetnički mindset, potpredsjednik MBA Croatia, vizionar, sportaš i još puno toga. Riječ je o svestranom čovjeku koji je nesebično podijelio s učenicima svoje bogato znanje i iskustvo.

Poruke koje su učenici mogli čuti su: uspjeh ne dolazi preko noći; budućnost pripada onima koji ne odustaju; kontinuirano učite i radite na sebi; ako si nešto zacrtate, to želite, to ćete i ostvariti; sve ovisi o vama; potaknuti neke od njih da se odvaže na akciju i probude poduzetnika u sebi.

U današnjem predavanju učenici su mogli čuti kako poliklinika Bagatin praktičnim primjerom pokazuje i dokazuje da je društveno odgovorna ustanova. Zapošljavaju četiri gluhe osoba na pozicijama u logistici, marketingu i računovodstvu, u suradnji s hrvatskom udrugom „Pomaganje je uvijek IN“ svojim aktivnostima nastoje pomoći svima kojima je potrebna pomoć, a posebice osobama s invaliditetom, organiziraju i sudjeluju u akciji darivanja djece s poteškoćama u razvoju vrtića Poliklinike Suvag, kao i darivanja djece s poteškoćama u razvoju u Centru za odgoj i obrazovanje "Vinko Bek" u Zagrebu, doniraju i pomažu udruzi „SVE za NJU“ koja pruža pomoć ženama oboljelim od raka dojke i njihovim obiteljima, Hrvatskoj košarkaškoj reprezentaciji gluhih, te SOS Dječjem selu Hrvatska.

U ozračju teme predavanja gospodin Ognjen završio je riječima: „ Mjera čovjeka nije koliko je stvorio za sebe, već koliko je dao drugima.“

Anamarija Gajger

Priloženi dokumenti: