VIRTUALNI SAJAM VJEŽBENIČKIH TVRTKI

Autor: Ante Jurić, 6. 4. 2021.

U tijeku su pripreme za Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki u kojem će sudjelovati tri vježbeničke tvrtke Ekonomske škole „ Braća Radić, i to:  Bix d.o.o., Pizzaiol d.o.o. i Chill-a-tea d.o.o. koje predstavljaju 9 učenika iz 4e1 i 4e2 razreda.  Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki namijenjen je učenicima srednjih škola koji se u svom radu susreću s nastavnim predmetom Vježbenička tvrtka. Omogućuje učenicima stjecanje iskustva sajamskog poslovanja kroz različite alate na način da se sve odvija digitalno (od prijave, učitavanja materijala, vrednovanja i proglašavanja pobjednika).

Ciljevi projekta su :

-omogućiti učenicima sudjelovanje na sajmu vježbeničkih tvrtki što je ujedno jedan od

kurikulumskih ishoda nastavnog predmeta
-potaknuti učenike na promišljanje o društvenoj odgovornosti tvrtki
-omogućiti učenicima predstavljanje vlastite vježbeničke tvrtke
-potaknuti učenike na izradu kreativnih promidžbenih materijala
-povećati digitalnu pismenost učenika

Dana 22. ožujka 2021. godine održan je prvi virtualni sastanak za učenike uključene u projekt Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki. Na sastanku je bilo nazočno preko 100 učenika iz škola diljem Lijepe naše. Neke od tema o kojima su razgovarali su:

• što je Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki
  • koje su aktivnosti za učenike
  • tko su sponzori ovog projekta
  • kako riješiti zadatak namijenjen učenicima
  • na koji način izraditi našeg projekta
  • što je eTwinning
  • koja su pravila eTwinning mreže
  • zašto je važno poštivati autorska prava
  • što znači e-sigurnost?

Idejne začetnice projekta su profesorice ekonomske grupe predmeta  Zorica Hrgovčić iz Prve ekonomske škole Zagreb i  Biljana Ilkoski iz Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar.

Učenike pripremaju nastavnice Jelica Paradžik Lazarević i Spomenka Crnoja, a jedna od dvadesetak  predloženih ocjenjivača na sajmu će biti kolegica Anamarija Gajger.

Na ovo natjecanje koje se u potpunosti održava na eTwinning platformi prijavilo se 95 vježbeničkih tvrtki, 38 škola iz 33 grada, 74 nastavnika i 225 učenika. Veselimo se ovom natjecanju, stjecanju novih iskustava i stvaranju novih prijateljstava kako učenika tako i nastavnika.