Božićna akademija 2019.

Autor: Nataša Šantić, 24. 12. 2019.

U ponedjeljak 23. prosinca 2019. u predvorju Ekonomske škole „Braća Radić“ u Đakovu održana je Božićna akademija. Organizatorica programa bila je profesorica Nataša Šantić, a u ostvarenju programa i pojedinih točaka  sudjelovali su Željka Gal,  Danica Crnov, Anamarija Gajger, Mirela Fekete, Sidonija Grubišić, Marija Milanović, Tomislav Gal te Tomislav Vinković.  Voditelji programa bili su učenici Lorena Janković i Matej Čuić.

Program je započeo recitalom učenika Ive Šimić i Mislava Boškovića. Iva i Mislav prisutne su ispunili božićnim duhom te tako pripremili za uživanje u cijelom programu ovogodišnje Akademije.

Nakon prigodnog recitala slijedila je pjesma Radujte se narodi koju su izvele učenice Petra Krnjić, Andrea Đelagić i Lana Lešić.

Nakon uvodnog dijela, ravnatelj Željko Bionda pozdravio je prisutne, poželio im dobrodošlicu te im uputio nekoliko toplih riječi povodom nadolazećih blagdana.

U nastavku programa slijedio je Božićem nadahnut literarni rad učenice Ane Tadić, Pismo na više adresa, nakon čega smo uživali i nasmijali se uz ples u izvedbi grupe Contento pod vodstvom profesorice Sidonije Grubišić.

Recital Božićna noć  vrlo je uspješno izvela učenica Paula Kedačić, a radost i ljubav prema Božiću osjetila se i u stihovima pjesama Ti svjetlo svijeta i On dolazi da spasi vas u izvedbi Petre Krnjić, Andree Đelagić i Lane Lešić te recitala Božićna ljubav ,koji su izveli Lucija Knezović, Nikolina Knežević, Mislav Bošković i Barbara Pavić, a pripremala i je profesorica Željka Gal. Na programu se našla i naša književna tradicija, koju smo nakratko oživjeli božićnim popijevkama Naš božićni Jezuš mali i Veselje ti nazvišćujem, narod kršćanski”. Stihove su govorili Andrea Đelagić, Veronika Macokatić, Josipa Sabo i Emanuel Samardžija, a pripremila ih je profesorica Danica Crnov.

Program je završen pjesmama Veselje ti navješćujem i Sretan Božić svakome, u izvedbi zbora i pratnju gitare. Na taj su način organizatori poželjeli sretne blagdane svim prisutnima te smo se razišli u dobrom raspoloženju i s osmijehom na licu.

Priredile: Arijana Zelić, Paula Kedačić, Božica Klemen, 3.PT

Priloženi dokumenti: