Predavanje i radionica Športske udruge slijepih Svjetlost iz Osijeka

Dana 26. rujna 2019. godine u našoj školi održano je predavanje i radionica Športske udruge slijepih Svjetlost iz Osijeka u sklopu pripreme za mobilnost učenika i nastavnika za susret u Budimpešti u okviru Erasmus + projekta Poduzetni mladi stanovnici suvremene Europe. (EYMCE)

Tema projekta je društvena inkluzija, promicanje građanskih vrijednosti slobode, tolerancije i suzbijanje diskriminacije. Jedan od glavnih ciljeva je poticanje obrazovanja osoba sa smanjenim mogućnostima. Tako je na prvom susretu u našoj školi održanom od 19. – 23. 11. 2018. pod nazivom JEDNAKI, ALI JEDINSTVENI odrađeno niz radionica i aktivnosti vezanih za inkluziju starih i nemoćnih osoba i djece s posebnim potrebama u suradnji s Udrugom Neven i centrom Amadea. Na drugom susretu u Czestochowi, Poljska bavili smo se lokalnim društvenim poduzetnicima koji omogućuju integraciju osoba s Down-sindromom. Na susretu u Budimpešti koji će se održati od 15. – 18. listopada ove godine na kojem sudjelujemo s 8 učenika i 2 nastavnika naglasak je stavljen na osobe s oštećenjima vida.  U pripremama za taj susret, Udruga Svjetlost koja postoji od 2006. godine nam je došla prezentirati svoj rad, članove, te na pružila uvid u njihov svakodnevni život i prepreke koje im svakodnevno stoje na putu. Isto tako, podučili su nas kako komunicirati sa slijepim i slabovidnim osobama, pokazali nam kako koristiti pomagala koja su im dostupna te nam predstavili svoje zapažene rezultate u sportu i rekreaciji.

Zahvaljujemo gosp. Bjelajcu, predsjedniku Udruge i ostalim članovima – našem đakovčaninu gosp. Plavšiću, te njihovim asistentima na posjeti, edukaciji i ugodnom druženju.

Tekst pripremila profesorica Vesna Šimić

objavio: Tomislav Vinković   datum: 27. 9. 2019.

« Prosinac 2019 »

UPISI