David Ferić predložen za državnu smotru Lidrano 2018. u Primoštenu

Autor: Ana Birovljević, 21. 2. 2018.

Dana 25. siječnja 2018. u Našicama je u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga održana međuopćinska smotra Lidrano 2018. na kojoj su nastupili i učenici Ekonomske škole Braća Radić Đakovo. Okušali su se u literarnom, pojedinačno scenskom i skupnom scenskom stvaralaštvu. Zapažene rezultate ostvarili su učenici koji su ujedno pozvani na županijsku smotru, a to su Antonija Skender, učenica 3. PT razreda s monologom Milene Bogavac Balerina pod mentorstvom profesorice Sidonije Grubišić kao i literarni rad učenika 4.K2 razreda Davida Ferića pod nazivom Slavonija moja pod mentorstvom profesorice Tihane Moro Vladić.

Županijska razina smotre Lidrano 2018. održana je u Našicama 15. veljače 2018., a organizirana je prema odredbama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Agencije za odgoj i obrazovanje te Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Osječko-baranjske županije.

Na smotri su sudjelovali učenici iz cijele županije koji su se predstavljali literarnim, novinarskim i scenskim izričajima te su odlukom povjerenstva najbolji sudionici predloženi za državnu smotru. Među radovima koji su predloženi je i literarni uradak našega učenika 4.K2 razreda Davida Ferića pod naslovom Slavonija moja. Davidu čestitamo, a u nastavku pročitajte Davidov i Antonijin osvrt na ovogodišnji Lidrano.

Nakon prigodnog programa otvorenja smotre upućeni smo svatko u svoje odjeljenje gdje smo se predstavljali svojim uradcima. U literarnim uradcima natjecalo se 12 učenika od kojih je 6 predloženo za državnu razinu. Nakon slušanja i komentiranja radova, komisija se povukla i donijela prijedloge za državnu smotru. Radovi koje su učenici predstavljali odisali su odlučnošću, snagom i vjerom da će baš njihov rad biti nagrađen prolazom. Nakon što je komisija iznijela svoje stavove bili smo upućeni na prigodan domjenak gdje smo se pobliže upoznali i razmijenili međusobna iskustva. Osobno bih želio istaknuti da bi svaki učenik trebao predstaviti sebe kroz svoj uradak. Svakako mi je drago što sam bio na smotri te sam u životu bogatiji za još jedno iskustvo.  (David Ferić, 4. K2)

Bilo je odlično, bez obzira na rezultat. Jedno novo životno iskustvo i novi doživljaj koji će me pratiti tijekom života jer znam da uvijek mogu dati više. Nakon proglašenja rezultata, razočaranje je bilo očito, ali uzdignute glave već smišljam kako osvojiti žiri nagodinu. (Antonija Skender, 3. PT)