VELIK INTERES ZA ERASMUS+ RADIONICU U PODRUČJU ODGOJA I OPĆEG OBRAZOVANJA

U  našoj su školi  jučer  predstavnici Agencije za mobilnost i programe EU, Davor Špoljar, Ana Kunović i Dino Klarić, održali  Erasmus + regionalnu radionicu u području odgoja i općega obrazovanja na temu Uvod u Ključnu aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Primjer dobre prakse prezentirala je Sonja Pribolšek -Pongračić, ravnateljica Osnovne škole iz Velike Ludine.

Radionica je bila za početnike, odgojno-obrazovne djelatnike iz dječjih vrtića , osnovnih i srednjih škola koji nemaju iskustvo u pripremi projektnih prijedloga u okviru programa  Erasmus +. Cilj ove radionice je bio osposobljavanje sudionika za razvoj projektne prijave za Ključnu aktivnost 1 (rok 1. veljače 2018.) kao  i za razvoj Europskoga razvojnoga plana koji je njezin sastavni dio.

Devedeset sudionika,  a što je 30 više od prijavljenih,  iz prve je  ruke  doznalo koje su mogućnosti programa Erasmus + i e-Twininga u području odgoja i općeg obrazovanja, o  mogućnostima koje pruža provedba Erasmus + projekta u okviru Ključne aktivnosti  1, o  mobilnosti u svrhu učenja za pojedinca (sudjelovanje u aktivnostima profesionalnoga usavršavanja na europskoj razini), o sastavljanju kvalitetne  projektne prijave.

Budući da naša škola već od 2002. godine sudjeluje u projektima EU-a te ima veliko i bogato iskustvo, bila je zajedno s Agencijom za mobilnost i programe EU, organizator ovoga značajnoga skupa.

Ovom prigodom u školi je upriličena retrospektivna izložba svih učeničkih radova u međunarodnim projektima pod naslovom Gradimo europske mostove od 2002…

objavio: Danica Crnov   datum: 11. 1. 2018.

« Veljača 2018 »